Tradytor z kamerą - nasze filmy


Wyspa kormoranów


Relacja - fotograficzne wspomnienie z lipcowej ekspedycji na brwileńską Wyspę Kormoranów koło Płocka na Wiśle. Wyprawa organizowana była przez Stowarzyszenie Tradytor. Miała miejsce 3 lipca 2010 roku. Więcej o wyspie na forum Stowarzyszenia oraz w wątku poświęconym wyprawie.

Uroczystość patriotyczna w Lesie Brwilno - 2011

Poświęcenie żołnierskiego grobu było okazją do przypomnienia historii szerzej nieznanej a już zacierającej się w pamięci najstarszych mieszkańców okolic. O losach wojaka, poszukiwaniach grobu i innych zagadkach brwileńskiej ostoi można poczytać na forum.

Sierpeckie ciekawostki - Cmentarz choleryczny - Kurowo


Historia dawnego cmentarza cholerycznego w Kurowie, w powiecie sierpeckim.
Relacja z poświęcenia krzyża i tablicy pamiątkowej, oraz okolicznościowej Mszy Świętej odprawionej w intencji pochowanych.
Kurowo, 17 lipca 2011 r.

Sierpeckie ciekawostki - Obóz w Mieszczku


Obóz jeniecki z czasów II wojny światowej w Mieszczku (gmina Sierpc, woj. mazowieckie) we wspomnieniach Stanisława Graśkiewicza (ur. 1932).
Materiał zrealizowało Studio TU dla Stowarzyszenia Tradytor
Więcej o obozie na forum

Wspomnienia Wiktora Kazimierowicza ps. "Okoń" cz.3/3

Trzecia i ostatnia część wspomnień Wiktora Kazimierowicza, żołnierza podziemia niepodległościowego. Wywiad został zarejestrowany w listopadzie 2013.

Wspomnienia Wiktora Kazimierowicza ps. "Okoń" cz. 2/3

Druga część wspomnień żołnierza podziemia, Wiktora Kazimierowicza.

Wspomnienia Wiktora Kazimierowicza ps. "Okoń" cz. 1/3

Pierwsza część wspomnień Pana Wiktora Kazimierowicza ps. "Okoń" (rocznik 1922), żołnierza podziemia, patrioty oraz niezwykle skromnego i oddanego Polsce człowieka.