IV Rajd "Brwileńska Ostoja" za nami

Autor: 
Majsterek, UBOOT
Rajd "Brwileńska Ostoja" to świetna okazja do popularyzacji historii

IV Rajd "Brwileńska Ostoja" już za nami. W tym roku, w naszej imprezie, wzięła udział rekordowa ilość uczestników. 158 piechurów, w 15 drużynach, ruszyło w 13 kilometrowy marsz, szlakiem brwileńskiej ostoi. Zadaniem każdej drużyny było odnalezienie Miejsc Pamięci Narodowej oraz baczne obserwowanie otaczającej przyrody. Po spacerze, uczestnicy napisali test z wiedzy o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Były również pytania z trasy rajdu. Na koniec rozdanie nagród, dyplomów oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Cieszymy się z tak dużej frekwencji, która wskazuje na to, że nasz rajd może konkurować z największymi imprezami turystycznymi w okolicach Płocka. Tak duże zainteresowanie marszem przez Brudzeński Park motywuje nas do pracy i zachęca już dziś do planowania kolejnej edycji.

Tradytorowy rajd, dzięki swej funkcji edukacyjnej, staje się lokalnym, patriotycznym świętem - okazją do poznawania historii, zawiązania nowych znajomości i wspólnego cieszenia się otaczającą, mazowiecką przyrodą.

Jak co rok, oprócz siły chętnych uczestników, dopisała pogoda. Idąc przez malownicze zagajniki mogliśmy łapać promienie słońca prawdziwej polskiej złotej jesieni. Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu naszych przyjaciół. Za udostępnienie terenu, ufundowanie poczęstunku oraz przewodzików turystycznych dziękujemy Lasom Państwowym(!) - Nadleśnictwu Płock, które dbając o pamiątki historii rozsiane pośród boru wypełnia obowiązek dobrego gospodarza. Należy również wspomnieć o Urzędzie Gminy Stara Biała i Dyrekcji Zespołu Mazowieckich Parków Krajobrazowych (fundatorom nagród). Nie zabrakło również wsparcia od Strażaków z OSP Brwilno, oraz od specjalistów z grupy SFORA Płock, czuwających nad bezpieczeństwem uczestników. Wszystkim gorąco dziękujemy i liczymy na dalszą, coraz bardziej owocną współpracę.

Dziękując za uczestnictwo wszystkim którzy szlak przemierzyli, zapraszamy za rok również tych, którzy owego lasu jeszcze nie znają.

Rajd "Brwileńska Ostoja" to świetna okazja do popularyzacji historiiW organizacji rajdu pomagają przyjaciele z grupy SFORA PłockOdprawa pod Brwileńską LeśniczówkąIV Rajd "Brwileńska Ostoja" - rozdanie nagród